Lokalna współpraca Ostrowca Świętokrzyskiego i Kunowa owocuje
W tym tygodniu Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński oraz Burmistrz Kunowa Lech Łodej podpisali dokument uszczegóławiający Porozumienie Międzygminne w sprawie przyjęcia przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski zadania organizacji publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Kunów.
Przypomnijmy, że w 2020 roku między Gminą Ostrowiec Świętokrzyski a Gminą Kunów zawarto porozumienie na mocy, którego zostały przywrócone kursy autobusów miejskich na linii Ostrowiec Świętokrzyski- Kunów. Do dyspozycji mieszkańców gminy Kunów, będą uruchomione trzy linie nr 11, 12 i specjalny kurs tzw. szkolony, który dowozi uczniów do szkół. Stanowić to będzie bardzo duże udogodnienie dla osób, które przemieszczają się do pracy, a także szkół. Porozumienie zawarte zostało na okres dwóch lat a plan przewozów do Gminy Kunów na 2022 rok obejmuje 43 696 wozokilometrów. Identyczne porozumienie zostało zawarte również z Gminą Ćmielów.
– W obszarze komunikacji podjęliśmy pierwsze kroki dobrej współpracy i to nie koniec- zapowiada Prezydent Jarosław Górczyński
Warto podkreślić, że sukcesywnie w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywać się będzie wymiana taboru na bardziej komfortowy, bezpieczniejszy, a co najważniejsze ekologiczny. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski bowiem zakupiła już 6 autobusów hybrydowych, 9 autobusów niskoemisyjnych ponadto obecnie rozstrzygany jest przetarg na zakup 8 autobusów elektrycznych. Zakup nowego taboru odbywa się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020na realizację projektu: „Ekologiczny Transport Miejski w Ostrowcu Swiętokrzyskim etap I i II” oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Ekologiczny Transport Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim etap III”.
Źródło: Urząd Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim
Może to Ci się spodoba
Sukces małopolskich policyjnych biegaczy
Podczas XV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji małopolscy policyjni biegacze stanęli
Powiat ostrowiecki – strażacy usuwają błoto z jezdni
5 sierpnia w godzinach nocnych strażacy w miejscowości Świrna w wyniku opadów deszczu usuwali błoto z drogi powiatowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali zamuloną po wcześniejszych opadach deszczu
Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Funkcjonariusz ogniwa patrolowego, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Dobczycach, w drodze do pracy, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 32-latek za kółkiem samochodu stwarzał zagrożenie dla innych
Nagrody Komendanta Głównego Policji dla wyróżniających się policjantów w Małopolsce
22 lutego br. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Tomasz Miłkowski, wraz z Wojewodą Małopolskim panem Józefem Pilchem, wręczył przyznane przez Komendanta Głównego Policji, nagrody wyróżniającym się policjantom garnizonu
Dni Bezpiecznego Internetu
W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz
Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”
Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”. To tzw. „kurierzy” – grozi im 8 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich zostało zatrzymanych z

