Krakowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo pieszych
28 lutego i 1 marca br. policjanci Komisariatu Policji I w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami krakowskiej Straży Miejskiej prowadzili akcję pod kryptonimem „Rogatka”. Była ona prowadzona w rejonie Starego Miasta, w ramach działań krakowskiej policji „Bezpieczny Pieszy”. Zaplanowano je w oparciu o analizę, sugestie radnych oraz mieszkańców. Celem działań było w szczególności egzekwowanie przepisów związanych z poruszaniem się w strefie ograniczonego ruchu oraz eliminowanie zachowań mających negatywny wpływ na bezpieczeństwo pieszych.
W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 311 wykroczeń, nałożyli 172 mandaty karne, zatrzymali także dwóch sprawców przestępstw.
Podobne działania będą realizowane w przyszłości. Odbędą się również we współpracy z innymi służbami.
Może to Ci się spodoba
Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”
4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana
Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”
Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”. To tzw. „kurierzy” – grozi im 8 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich zostało zatrzymanych z
Małopolscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21
Za nami drugi mecz grupy C turnieju finałowego Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. W środę ( 21.06.) w Krakowie, na stadionie piłkarskim przy ul. Kałuży miało miejsce spotkanie reprezentacji
Jakie normy musi spełniać toaleta przenośna?
Toalety przenośne stały się nieodłącznym elementem infrastruktury sanitarnej w miejscach pozbawionych dostępu do kanalizacji, takich jak place budowy, wydarzenia plenerowe, tereny rekreacyjne czy inwestycje infrastrukturalne. Choć ich konstrukcja wydaje się
Podsumowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie
15 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych drużyn biorących udział w grze wirtualno-terenowej, która została zorganizowana przez Komendę Wojewódzką
Monitorowanie drogowego przewozu towarów
14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w

