Jakie oświetlenie wybrać do biura?

Jakie oświetlenie wybrać do biura?

Oświetlenie biurowe jest ważnym elementem w projektowaniu biura. Powinno ono zapewniać odpowiedni poziom światła, aby pracownicy byli zaangażowani i zdrowi. Należy również wybrać oświetlenie energooszczędne. Lampy LED są świetną alternatywą dla lamp fluorescencyjnych. Chociaż kosztują nieco więcej, są bardziej trwałe i nie emitują promieniowania podczerwonego. Ponadto lampy LED nie wytwarzają tak dużo ciepła jak świetlówki. Możesz więc spodziewać się dłuższej żywotności swojego oświetlenia biurowego.

Chociaż dostępnych jest wiele rodzajów oświetlenia, ważne jest, aby pamiętać o zmęczeniu oczu. Jeśli oświetlenie jest zbyt jasne, może powodować zmęczenie oczu, a nawet bóle głowy. Najlepiej jest używać lamp bocznych zamiast bezpośredniego oświetlenia nad głową. Należy również pamiętać o równomiernym rozmieszczeniu źródeł światła w całym biurze, tak aby docierały one do wszystkich jego części.

Kolejnym ważnym aspektem do rozważenia jest temperatura barwowa. Odpowiednia temperatura barwowa poprawi produktywność pracowników. Źródła światła o temperaturze barwowej 5000K lub wyższej będą idealne dla większości pomieszczeń biurowych. Oprócz naturalnego światła dziennego, sztuczne źródła światła o wysokiej temperaturze barwowej mogą ułatwić pracownikom skupienie się. Możesz również stworzyć bardziej relaksujące środowisko, przełączając się na przyciemnione światło.

Zobacz również: Biuro w stylu skandynawskim.

Ważna jest również wielkość żarówek w biurze. Mniejsze żarówki będą potrzebne, jeśli biuro jest małe, a większe, jeśli przestrzeń jest większa. Używanie dużych żarówek w małym biurze może powodować dyskomfort. Intensywność światła powinna być również wybrana w zależności od przestrzeni, którą masz do dyspozycji. Duże biuro będzie wymagało dużej intensywności światła, natomiast małe biuro będzie wymagało tylko umiarkowanej intensywności.

Światło naturalne jest jednym z najbardziej niedrogich źródeł oświetlenia dla biura. Nie tylko jest darmowe, ale ma też kilka korzyści zdrowotnych. Na przykład, naturalne światło pomaga organizmowi produkować witaminę D, która pomaga łagodzić depresję i zaburzenia nastroju. Światła zadaniowe o ciepłej barwie poprawiają również przejrzystość miejsca pracy. Jeśli zdecydujesz się na sztuczne światło, pamiętaj, aby sprawdzić dostępne opcje energooszczędne.

Jeśli dążysz do uzyskania profesjonalnego wizerunku, powinieneś wybrać oświetlenie biurowe, które pasuje do wizerunku i marki Twojej firmy. Możesz wybrać proste lampy stołowe, światła nad głową lub wyszukane źródła, takie jak żyrandole. Niezależnie od wyboru, pamiętaj, aby poświęcić swój czas i dokonać dokładnej oceny każdego elementu.

Standardy oświetlenia biurowego zmieniły się na przestrzeni lat. W przeszłości oświetlenie biurowe nie było tak ważne jak dziś. W tamtych czasach zasoby elektryczne były ograniczone, a oświetlenie biurowe było drogie. Dodatkowo, większość żarówek w biurze była żarowa. Chociaż zapewniały one 2000 lumenów światła, zużywały również znaczną ilość energii elektrycznej. Z tego powodu wymagania dotyczące oświetlenia biur były niskie, a zalecane wartości świecenia niskie.

Dziś możesz wybierać spośród wielu stylów dla swojego biura. Od współczesnych lamp biurkowych po tradycyjne żyrandole liniowe, możesz znaleźć idealne oświetlenie biurowe dla swoich potrzeb. Oprócz tradycyjnych lamp wiszących i żyrandoli, można również wybierać spośród lamp energooszczędnych. Ponadto możesz wybierać spośród wielu marek, takich jak Koncept, Artemide i FLOS.

Przy wyborze oświetlenia biurowego należy również wziąć pod uwagę ergonomię. Ponieważ większość pracowników spędza większość dnia w pracy, ważne jest, aby czuli się komfortowo i byli wydajni. Zapewnienie odpowiedniego oświetlenia pomoże im uniknąć zmęczenia oczu, bólu głowy i innych negatywnych skutków złego oświetlenia. Optymalne oświetlenie może również poprawić nastrój pracowników, zapewniając im większą radość z pracy. Pomoże to również pracownikom wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafią.

Previous Wyjątkowa rocznica Publicznego Przedszkola nr 11 im. Marii Kownackiej
Next Legend of Rock Wrocław - Hala Stulecia 25 marca 2023

Może to Ci się spodoba

Miasta rozlewają się na przedmieścia. To powoduje coraz większe korki

Ponad połowa mieszkańców miast uważa, że samochód to najwygodniejszy środek transportu. Jednocześnie większość z nich korki i brak miejsc parkingowych uważa za największą zmorę komunikacyjną w mieście. Mimo że transport publiczny staje się

Olkusz. Handel nielegalną odzieżą

Ponad 900 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm ujawnili i  zabezpieczyli pod koniec stycznia 2017r. Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my

Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –

Uroczyste obchody Święta Policji w Małopolsce

Dzisiaj na Placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak. Uroczystość objął honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Ważnym punktem

Działania Policji drogowej „BUS” i „TRUCK”

W czwartek 16 lutego 2017r. małopolska Policja drogowa na terenie całego województwa przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych. Szczególna uwaga zwracana była na sposób wykonywania zorganizowanego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź