„Handel ludźmi”
23 maja 2017 1205 Views

„Handel ludźmi”

W ramach realizacji „Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018”, w miesiącu maju b.r., policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadziły w Galicyjskim Centrum Integracji Społecznej w Krakowie spotkania skierowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Celem spotkań było podniesienie świadomości uczestników o zjawisku handlu, a co za tym idzie zagrożeniach takich jak: wykorzystywanie ofiar handlu do pracy przymusowej, żebractwa czy prostytucji. Szczególną uwagę zwrócono na zagrożenia czyhające na osoby poszukujące pracy zarówno w kraju jak i za granicą. Uczestnicy spotkań otrzymali wiele cennych wskazówek m.in. na co zwrócić uwagę odpowiadając na ogłoszenia o pracę, jak przygotować się do wyjazdu, gdzie szukać pomocy.

Previous Funkcjonariusze odzyskali skradzionego we Francji mercedesa klasy S, wartego 0,5 mln złotych i zatrzymali sprawcę tej kradzieży z włamaniem
Next Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa

Może to Ci się spodoba

Prezydent Krakowa: jestem za budową metra, ale jeszcze nie teraz

W niedzielę, 25 kwietnia, mieszkańcy Krakowa wypowiedzą się w referendum, czy chcą organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Prezydent miasta liczy na pozytywne odpowiedzi Krakowian, bo jak podkreśla, projekt się spina i jest

100 – lecie stowarzyszeniowej branży hutniczej w Ostrowcu Świętokrzyskim

Od ponad 100 lat ostrowiecka stowarzyszeniowa branża hutnicza odgrywa znaczącą rolę w życiu Ostrowca. Członkowie działających w ciągu minionego stulecia organizacji, których kontynuatorem jest ostrowieckie koło Stowarzyszenia Inżynierów Techników Przemysłu Hutniczego, z dużym

Elastyczne nadruki DTF – idealne do bawełny, poliestru i mieszanek

Technologia DTF zdobywa coraz większą popularność w branży odzieżowej, a jednym z jej największych atutów jest elastyczność nadruków oraz możliwość stosowania ich na różnych rodzajach tkanin. W przeciwieństwie do wielu

„Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu „Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce

Za nami dwa z pięciu etapów 74 Tour de Pologne – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, którego trasy przebiegają przez Małopolskę. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwa ponad 600 policjantów, do zadań

Uczniowie wrócili wreszcie do ostrowieckich szkół

Uroczystsza inauguracja nowego roku szkolnego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się w PSP nr 5. Uczniów klas 1 – 3 tej placówki przywitał gospodarz miasta prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Po ponad rocznej przerwie