„Handel ludźmi”
23 maja 2017 1217 Views

„Handel ludźmi”

W ramach realizacji „Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018”, w miesiącu maju b.r., policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadziły w Galicyjskim Centrum Integracji Społecznej w Krakowie spotkania skierowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Celem spotkań było podniesienie świadomości uczestników o zjawisku handlu, a co za tym idzie zagrożeniach takich jak: wykorzystywanie ofiar handlu do pracy przymusowej, żebractwa czy prostytucji. Szczególną uwagę zwrócono na zagrożenia czyhające na osoby poszukujące pracy zarówno w kraju jak i za granicą. Uczestnicy spotkań otrzymali wiele cennych wskazówek m.in. na co zwrócić uwagę odpowiadając na ogłoszenia o pracę, jak przygotować się do wyjazdu, gdzie szukać pomocy.

Previous Funkcjonariusze odzyskali skradzionego we Francji mercedesa klasy S, wartego 0,5 mln złotych i zatrzymali sprawcę tej kradzieży z włamaniem
Next Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa

Może to Ci się spodoba

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wczoraj przypadała  226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często

Po latach pracy na rzecz ostrowczan zasłużona emerytura

W miesiącu grudniu z dwóch gminnych jednostek Zakładu Usług Miejskich oraz Miejskiego Zakładu Komunikacji odeszły na emeryturę 2 pracownice. Wyjątkowo pracowite oraz koleżeńskie, zdaniem współpracowników panie, zakończyły długo trwającą karierę zawodową. Pani

Prezydent Krakowa: jestem za budową metra, ale jeszcze nie teraz

W niedzielę, 25 kwietnia, mieszkańcy Krakowa wypowiedzą się w referendum, czy chcą organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Prezydent miasta liczy na pozytywne odpowiedzi Krakowian, bo jak podkreśla, projekt się spina i jest

Środowiskowy Dom Samopomocy „Przystań” oraz Zespół Szkół Specjalnych przechodzą gruntowny remont

Trwa modernizacja Domu Samopomocy ”Przystań” na ulicy Iłżeckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, w którym też swoją siedzibę ma Zespół Szkół Specjalnych. Remont jest realizowany w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej i zwiększenie udziału OZE w budynkach

Policjanci edukują amatorów białego szaleństwa

Policjanci z sądeckiej komendy w dniu 26 stycznia2017 r. na stokach w Cieniawie i Kamiannej, edukowali  amatorów białego szaleństwa. W ramach kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” rozdawali narciarzom i

Ostrowiec Świętokrzyski na Forum Gospodarczym Polonii Świata

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski wzięła udział w Forum Gospodarczym Polonii Świata, które odbyło się w Tarnowie. W jednym z paneli eksperckich uczestniczył prezydent Jarosław Górczyński. Do Tarnowa przyjechali przedstawiciele zagranicznych przedsiębiorstw i organizacji z 21