„Handel ludźmi”
W ramach realizacji „Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018”, w miesiącu maju b.r., policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadziły w Galicyjskim Centrum Integracji Społecznej w Krakowie spotkania skierowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Celem spotkań było podniesienie świadomości uczestników o zjawisku handlu, a co za tym idzie zagrożeniach takich jak: wykorzystywanie ofiar handlu do pracy przymusowej, żebractwa czy prostytucji. Szczególną uwagę zwrócono na zagrożenia czyhające na osoby poszukujące pracy zarówno w kraju jak i za granicą. Uczestnicy spotkań otrzymali wiele cennych wskazówek m.in. na co zwrócić uwagę odpowiadając na ogłoszenia o pracę, jak przygotować się do wyjazdu, gdzie szukać pomocy.
Może to Ci się spodoba
Funkcjonariusze odzyskali skradzionego we Francji mercedesa klasy S, wartego 0,5 mln złotych i zatrzymali sprawcę tej kradzieży z włamaniem
15 maja br. policjanci wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uzyskali informację, że luksusowy Mercedes wart 522 tys. złotych, skradziony z francuskiej wypożyczalni aut ,może
Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –
Stop. Agresji Drogowej. Widzisz? Reaguj – każdy może pomóc w walce z piratami drogowymi
Od sierpnia 2014 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie funkcjonuje Nieetatowy Zespół do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach. W skład Zespołu działającego wchodzą zarówno policjanci z wydziału ruchu drogowego
Powiat ostrowiecki – strażacy usuwają błoto z jezdni
5 sierpnia w godzinach nocnych strażacy w miejscowości Świrna w wyniku opadów deszczu usuwali błoto z drogi powiatowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali zamuloną po wcześniejszych opadach deszczu
Lokalna współpraca Ostrowca Świętokrzyskiego i Kunowa owocuje
W tym tygodniu Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński oraz Burmistrz Kunowa Lech Łodej podpisali dokument uszczegóławiający Porozumienie Międzygminne w sprawie przyjęcia przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski zadania organizacji publicznego transportu zbiorowego na
Podsumowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie
15 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych drużyn biorących udział w grze wirtualno-terenowej, która została zorganizowana przez Komendę Wojewódzką

