„Handel ludźmi”
W ramach realizacji „Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018”, w miesiącu maju b.r., policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadziły w Galicyjskim Centrum Integracji Społecznej w Krakowie spotkania skierowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Celem spotkań było podniesienie świadomości uczestników o zjawisku handlu, a co za tym idzie zagrożeniach takich jak: wykorzystywanie ofiar handlu do pracy przymusowej, żebractwa czy prostytucji. Szczególną uwagę zwrócono na zagrożenia czyhające na osoby poszukujące pracy zarówno w kraju jak i za granicą. Uczestnicy spotkań otrzymali wiele cennych wskazówek m.in. na co zwrócić uwagę odpowiadając na ogłoszenia o pracę, jak przygotować się do wyjazdu, gdzie szukać pomocy.
Może to Ci się spodoba
Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta
Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska. 8 marca
Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej otwarta w Krakowie
W krakowskim szpitalu im. Ludwika Rydygiera otwarta została nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Ma zapewnić szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę onkologiczną. Zainstalowany tomograf komputerowy jest też bezpieczniejszy dla zdrowia pacjentów, wykorzystuje
Warsztaty w IPN
W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty do konkursu „Policjanci w służbie
Bezpieczeństwo w sieci: jak chronić się przed zagrożeniami?
Zagrożenia w sieci to nieodłączny element naszego codziennego życia w dobie cyfryzacji. Wirusy, trojany, phishing czy ataki hakerskie to tylko niektóre z nich. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że
Uczniowie wrócili wreszcie do ostrowieckich szkół
Uroczystsza inauguracja nowego roku szkolnego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się w PSP nr 5. Uczniów klas 1 – 3 tej placówki przywitał gospodarz miasta prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Po ponad rocznej przerwie
Kolejne oszustwo „metodą na wnuczka”. Małopolska Policja przestrzega i apeluje o ostrożność
W ostatnim okresie czasu w Krakowie jak i na terenie Małopolski doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy tzw. „metodą na wnuczka” modyfikowaną przez sprawców pod różne legendy (np. „na syna/córkę”,

