Szkolenie z zakresu współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym

Szkolenie z zakresu współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym

Szkolenie doskonalące dla strażaków KSRG z zakresu współdziałania z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR) realizowane jest na postawie zatwierdzonego przez Komendanta Głównego PSP w 2012 roku programu szkolenia w tym zakresie. Jest ono częścią składową kształcenia zarówno w zawodzie technik pożarnictwa, jak i strażak. Tegoroczny cykl zajęć rozpoczęła przeprowadzona 17 sierpnia 2021 roku część teoretyczna, po której nastąpi cykl zajęć praktycznych.

Przytoczony program szkolenia obejmuje tematy ściśle związane ze współpracą z  Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym :

  • zakres dysponowania HEMS (Helicopter Emergency Medical Service tzw. HEMS),
  • prowadzenie łączności radiowej z HEMS,
  • ogólne zasady bezpieczeństwa podczas działań z HEMS,
  • wybór miejsc do lądowania dla HEMS,
  • przyjmowanie HEMS podczas prowadzonej pomocy przez zespoły ratownictwa medycznego lub prowadzonych działań ratowniczo – gaśniczych  przez strażaków w różnych porach doby.

Część szkolenia praktycznego z użyciem śmigłowca odbywać się będzie w terenie umożliwiającym bezpieczne lądowanie o wymiarach co najmniej 25×50 metrów bez przeszkód bocznych i na ścieżce podejścia dla statku powietrznego.

Zajęcia ze śmigłowcem przeprowadzone zostaną przez  członka załogi HEMS pracownika LPR. Zapoznanie się z właściwym postępowaniem, procedurami i zdobycie doświadczenia podczas szkolenia w przyszłości przysłuży się z pewnością sprawnej i bezpiecznej organizacji ratowania w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia. Szkolenie miało na celu doskonalenie umiejętności współdziałania Jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) z SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W zajęciach dydaktycznych zorganizowanych przez Komendę Powiatową PSP w Ostrowcu Św. brało udział 16  druhów.

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

Previous Weekend pod znakiem sportu i rekreacji
Next Ostrowiec Świętokrzyski na Forum Gospodarczym Polonii Świata

Może to Ci się spodoba

Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

Budowa łącznika ulic Furmańskiej i L. Chrzanowskiego zbliża się do finału

Do końca zbliżają się prace nad budową łącznika ulic Furmańskiej i Chrzanowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. To obecnie przedsięwzięcie drogowe o najwyższym budżecie powstające w naszym mieście. Inwestycja zamyka się kwotą blisko 17 mln. zł.

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

Fałszywy ksiądz – próbował wyłudzić pieniądze

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który podszywając się pod osobę duchowną próbował pod jednym z kościołów w centrum Krakowa zebrać pieniądze. Oszust został ujęty przez

Międzyszkolny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Co dwie głowy to nie jedna”

W ubiegły piątek w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim miał miejsce I Międzyszkolny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Co dwie głowy to nie jedna” pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski wspólnie z gminą Bodzechów wspierają drogową inwestycję powiatu

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski będzie partycypować w kosztach realizacji zadania drogowego na granicy miasta Ostrowca Świętokrzyskiego i Chmielowa. Ostrowiecki samorząd wniesie kwotę 208 765,45 zł. do ogólnej wartości zadania w wysokości 2 579 980,02 zł.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź