W Ostrowcu Świętokrzyskim 7 rok z rządu nie będą podnoszone lokalne podatki
Podczas LV Sesji Rady Miasta, Radni przychylili się do propozycji Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego i 7 rok z rzędu w Ostrowcu Świętokrzyskim nie zostaną podniesione lokalne podatki.
Staramy się wspólnie z poprzednią i obecną radą miasta działać bardzo racjonalnie – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński – Siódmy rok z rzędu nie podnosimy podatków. Mamy najniższe stawki podatkowe w naszym regionie. To, że nie podnosimy podatków to jest nasz wspólny sukces. Inną sprawą jest wzrost kosztów utrzymania. Na przykład koszt oświetlenia ulicznego czy utrzymania placówek publicznych. Certyfikaty emisji CO2 wzrosły o kilka tysięcy procent. To wszystko rzutuje na funkcjonowanie miast. W wielu ośrodkach miejskich będzie wyłączne oświetlenie uliczne, bo jest za drogie. Ostrowiec na szczęście jest w dobrej sytuacji finansowej i póki co taka sytuacja nam nie grozi, ale wszystko ma swój kres. Nie podnoszenie podatków to pokazanie biznesmenom, że warto w Ostrowcu inwestować.
Kwoty podatku od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków, w Ostrowcu Świętokrzyskim i sąsiednich miastach przedstawiają się następująco:
Ostrowiec Świętokrzyski – 0,73 zł od 1 m2 powierzchni;
Starachowice – 0,98 zł od 1 m2 powierzchni;
Skarżysko – Kamienna 1,00 zł od 1 m2 powierzchni;
Mielec – 1,00 zł od 1 m2 powierzchni.
Źródło: Urząd Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim
Może to Ci się spodoba
Powiat ostrowiecki – strażacy usuwają błoto z jezdni
5 sierpnia w godzinach nocnych strażacy w miejscowości Świrna w wyniku opadów deszczu usuwali błoto z drogi powiatowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali zamuloną po wcześniejszych opadach deszczu
Prezydent Krakowa: jestem za budową metra, ale jeszcze nie teraz
W niedzielę, 25 kwietnia, mieszkańcy Krakowa wypowiedzą się w referendum, czy chcą organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Prezydent miasta liczy na pozytywne odpowiedzi Krakowian, bo jak podkreśla, projekt się spina i jest
Kradł w firmie, w której był szefem
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.
Małopolscy policjanci promują konkurs „Odblaskowa Szkoła” na naradach dla dyrektorów szkół podstawowych
W poniedziałek 28 sierpnia br. w kinie Kijów w Krakowie odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa małopolskiego, organizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci
Policjanci udaremnili wprowadzenie na rynek podrobionego towaru
Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KPP w Krakowie wraz z kolegami z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie ujawnili i zabezpieczyli podrobiony towar w postaci: 395 opakowań końcówek wymiennych
Uroczyste obchody Święta Policji w Małopolsce
Dzisiaj na Placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak. Uroczystość objął honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Ważnym punktem

