Msza Święta w intencji Hutników i Strażaków oraz ich rodzin
16 maja 2022 553 Views

Msza Święta w intencji Hutników i Strażaków oraz ich rodzin

Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński obecny był na uroczystej Mszy Świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, odprawionej w intencji Hutników i Strażaków oraz ich rodzin.

Po zakończeniu nabożeństwa, które odprawił proboszcz parafii ks. kan. dr Marek Kumór, uczestnicy udali się pod figurę św. Floriana – patrona zawodów związanych z ogniem, gdzie złożyli kwiatowe wiązanki.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak, Członek Zarządu Powiatu, Agnieszka Rogalińska, Przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Bień, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Pikus, Przewodniczący Solidarności Wojciech Krasuski oraz przedstawiciele zawodu hutnika i delegacje Huty Celsa Ostrowiec.

Źródło: Urząd Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim

Previous Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin oraz Dnia Rodzicielstwa Zastępczego
Next Wystawa „Salonowe zwierzaki – dzikie historie”

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci upamiętnili policjantów pomordowanych w 1940 roku przez NKWD

26 kwietnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się rocznicowe uroczystości przy Obelisku poświęconym funkcjonariuszom Policji Państwowej – jeńców z obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje zamordowanych

Nagrody Komendanta Głównego Policji dla wyróżniających się policjantów w Małopolsce

22 lutego br. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Tomasz Miłkowski, wraz z Wojewodą Małopolskim panem Józefem Pilchem, wręczył przyznane przez Komendanta Głównego Policji, nagrody wyróżniającym się policjantom garnizonu

„Bieg Tropem Wilczym” z udziałem strażaków

Prawie 300 osób stanęło na starcie w kolejnej edycji „Biegu Tropem Wilczym”, który odbył się na w dniu 15 sierpnia 2021 r w Ostrowcu Św. Jego organizatorem od początku jest

Po latach pracy na rzecz ostrowczan zasłużona emerytura

W miesiącu grudniu z dwóch gminnych jednostek Zakładu Usług Miejskich oraz Miejskiego Zakładu Komunikacji odeszły na emeryturę 2 pracownice. Wyjątkowo pracowite oraz koleżeńskie, zdaniem współpracowników panie, zakończyły długo trwającą karierę zawodową. Pani

Utrudnienia na autostradzie A4 w miejscowości Staniątki – w kierunku Krakowa

W związku z naprawą lewego pasa jezdni północnej autostrady A4 – wysokość miejscowości Staniątki na odcinku 400 metrów (od km 436+300 do km 436+700) w poniedziałek 7 sierpnia 2017r. od godz. 05:00

Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta

Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska. 8 marca