Małopolscy policjanci zabezpieczyli kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy i zapobiegli bójce kiboli

Małopolscy policjanci zabezpieczyli kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy i zapobiegli bójce kiboli

31 marca br na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana znajdującym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisły Kraków oraz Lecha Poznań. Tego rodzaju zawody sportowe pozostają pod szczególnym nadzorem Policji. I tym razem nad bezpieczeństwem kibiców obu drużyn czuwali małopolscy policjanci, w szczególności funkcjonariusze krakowskiego Oddziału Prewencji Policji, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, oraz krakowskich komisariatów.

Część z nich została rozlokowana również w rejonie Dworca Głównego PKP w Krakowie. Na miejscu funkcjonariusze oczekiwali na przybycie pociągu specjalnego z kilkoma setkami kibiców. Po przyjeździe składu mundurowi z OPP KWP w Krakowie oraz z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych WSzP KMP w Krakowie zabezpieczyli przejście kibiców krakowskimi plantami, ul. Piłsudskiego i Al. 3 Maja na stadion.

W tym samym czasie inni policjanci nadzorowali drogi dojazdowe do stolicy Małopolski. Około godz. 18.30 przed bramkami autostradowymi w Balicach (w kierunku Krakowa) przed punktem poboru opłat pojawiła się kawalkada kilkudziesięciu samochodów osobowych. W pewnym momencie z pojazdów zaczęli wysiadać dobrze zbudowani mężczyźni. Prawdopodobnie miało to związek z tym, że zauważyli swoich „przeciwników” jadących w tym samym kierunku. Mężczyźni zaczęli maskować się oraz zakładać ochraniacze na szczęki. W pobliżu natychmiast zjawili się przygotowani do interwencji policjanci z krakowskiego OPP. Na ich widok szalikowcy wrócili do samochodów. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do bójki. Po opuszczeniu punktu poboru opłat pojazdy zostały zatrzymane do kontroli, część na pobliskim parkingu, a pozostałe po zjeździe z autostrady – na ul. Chełmskiej. Policjanci OPP przy udziale funkcjonariuszy WRD KMP w Krakowie wylegitymowali kierowców i pasażerów (w sumie 116 osób). Dwóch kierujących zostało zatrzymanych za jazdę pod wpływem środków odurzających. Nałożonych zostało także 18 mandatów karnych i skierowano 2 wnioski o ukaranie do sądu w związku ze stwierdzonymi wykroczeniami – w głównej mierze za tamowanie, utrudnianie ruchu jakie miało miejsce przed punktem poboru opłat na autostradzie A4.

Mecz zakończył się w godzinach nocnych. W pierwszej kolejności stadion bezpiecznie opuścili kibice gospodarza spotkania a następnie drużyny przyjezdnej. Sympatycy Lecha Poznań przygotowanymi autobusami odjechali w kierunku Dworca Głównego PKP w Krakowie, gdzie czekał na nich pociąg. Wszystko odbyło się pod czujnym okiem funkcjonariuszy OPP.

Previous Na bankowych promocjach zarobił 15 tys. Złotych
Next Sukces małopolskich policyjnych biegaczy

Może to Ci się spodoba

Spotkanie robocze dotyczące przygotowań Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dzisiaj (27.03.br.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli służb  zaangażowanych w przygotowanie Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO  odbędzie się

Policjanci szkolą żołnierzy 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie

W okresie od kwietnia do października 2017 roku na wniosek Dowódcy 16 Batalionu Powietrznodesantowego za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wyznaczeni instruktorzy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie realizują blok

Remont drogi wewnętrznej na os. Spółdzielców

Końca dobiegają prace remontowe przy wewnętrznej drodze bocznej odchodzącej od ulicy Iłżeckiej (dojazd do Ostrowieckiego Kombinatu Budowlanego) na terenie osiedla Spółdzielców. Długość remontowanego odcinka wynosi 110 metrów bieżących przy szerokości średnio

Porozumienie Akademii Górniczo- Hutniczej i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Tadeusz Słomka oraz Komendant Miejski Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak podpisali dzisiaj porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na

„Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu „Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz ogniwa patrolowego, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Dobczycach, w drodze do pracy, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 32-latek za kółkiem samochodu stwarzał zagrożenie dla innych