Konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”
W Sali Biura Wystaw Artystycznych, pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, odbył się konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Sztuki.
Zaproszono do jego udziału dzieci sześcioletnie z ostrowieckich przedszkoli, które miały za zadanie przedstawić własną interpretację dowolnego dzieła sztuki. Spotkanie urozmaicał pokaz instrumentalny oraz „żywe obrazy” będące odwzorowaniem przez uczniów PSP nr 4 znanych dzieł Rembranta, Johannesa Vermeera oraz Józefa Pankiewicza.
Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, a współorganizatorem Biuro Wystaw Artystycznych.
W imieniu Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, do zebranych zwróciła się Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marta Woźnicka – Kuzdak.
W dzisiejszych czasach, w dobie cyfrowych technologii, wszyscy widzimy potrzebę kształtowania umysłów ścisłych. Pamiętajmy jednak o tym, co daje rozpęd naszej inwencji, czyli o nieznającej granic wyobraźni. Wraz z nią budzą się w nas nowe możliwości oraz pomysły znajdujące zastosowanie w życiu codziennym społeczności.
Nieograniczony zakres inspiracji i technik, jakimi mogą się posiłkować uczestnicy, daje dużą swobodę działania. To także motywacja do poszukiwania natchnienia w dziełach i nurtach artystycznych całego świata.
Przyznano dwie nagrody:
Nagrodę Publiczności otrzymały dzieci z Publicznego Przedszkola nr 19, grupa „Wiewiórki” za obraz „Słoneczniki”. W podziękowaniu dzieci otrzymały własne portrety naszkicowane przez panią Karolinę Równy-Markiewicz.
Nagroda Jury została przyznana dzieciom z Publicznego przedszkola nr 12, grupa „Pszczółki” za obraz „Chłopiec z bocianem”. W jej ramach podarowano zwycięzcom Vouchery wstępu do galerii BWA, ufundowane przez dyrektora BWA Justynę Ładę.
Źródło: Urząd Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim
Może to Ci się spodoba
Narodowe Święto Niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim
Uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny celebrowaną w parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła rozpoczęły się w Ostrowcu Świętokrzyskim uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie uczestnicy przeszli ulicami miasta pod
Wyjątkowa rocznica Publicznego Przedszkola nr 11 im. Marii Kownackiej
50 – lecie swojego istnienia świętowało Publiczne Przedszkole nr 11 im. Marii Kownackiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Ostrowiecki Browar Kultury wypełnił
Oficjalne obchody Dnia Strażaka
W imieniu Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w oficjalnych obchodach Dnia Strażaka oraz 30 – lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej, udział wziął Wiceprezydent Miasta Piotr Dasios. Uroczystości miały miejsce w jednostce Komendy Powiatowej Państwowej
Ostrowskie obchody wyjątkowych świąt
W kalendarzu 15 sierpnia to bardzo wyjątkowy dzień, w którym celebrujemy trzy ważne dla Polaków święta. Rocznicę Bitwy Warszawskiej, która zmieniła losy historii nie tylko Polski, ale i Europy, Dzień
40 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce
Spektaklem młodzieży szkolnej w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły się obchody 40. Rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. Ostrowiec Świętokrzyski był jedynym miastem na terenie ówczesnego województwa kieleckiego, w którym, w proteście
Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstał hotel dla rodzin małych pacjentów
Na krakowskim Prokocimiu wybudowano pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Z nowoczesnego hotelu liczącego 20 pokoi będą mogli bezpłatnie korzystać rodzice i opiekunowie pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt pozwoli zapewnić młodym

