Konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”
W Sali Biura Wystaw Artystycznych, pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, odbył się konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Sztuki.
Zaproszono do jego udziału dzieci sześcioletnie z ostrowieckich przedszkoli, które miały za zadanie przedstawić własną interpretację dowolnego dzieła sztuki. Spotkanie urozmaicał pokaz instrumentalny oraz „żywe obrazy” będące odwzorowaniem przez uczniów PSP nr 4 znanych dzieł Rembranta, Johannesa Vermeera oraz Józefa Pankiewicza.
Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, a współorganizatorem Biuro Wystaw Artystycznych.
W imieniu Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, do zebranych zwróciła się Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marta Woźnicka – Kuzdak.
W dzisiejszych czasach, w dobie cyfrowych technologii, wszyscy widzimy potrzebę kształtowania umysłów ścisłych. Pamiętajmy jednak o tym, co daje rozpęd naszej inwencji, czyli o nieznającej granic wyobraźni. Wraz z nią budzą się w nas nowe możliwości oraz pomysły znajdujące zastosowanie w życiu codziennym społeczności.
Nieograniczony zakres inspiracji i technik, jakimi mogą się posiłkować uczestnicy, daje dużą swobodę działania. To także motywacja do poszukiwania natchnienia w dziełach i nurtach artystycznych całego świata.
Przyznano dwie nagrody:
Nagrodę Publiczności otrzymały dzieci z Publicznego Przedszkola nr 19, grupa „Wiewiórki” za obraz „Słoneczniki”. W podziękowaniu dzieci otrzymały własne portrety naszkicowane przez panią Karolinę Równy-Markiewicz.
Nagroda Jury została przyznana dzieciom z Publicznego przedszkola nr 12, grupa „Pszczółki” za obraz „Chłopiec z bocianem”. W jej ramach podarowano zwycięzcom Vouchery wstępu do galerii BWA, ufundowane przez dyrektora BWA Justynę Ładę.
Źródło: Urząd Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim
Może to Ci się spodoba
Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika
Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na
O partnerstwie i współpracy podczas Święta Wojska Polskiego
Prezydent Jarosław Górczyński w tym roku jako jedyny wygłosił okolicznościowe przemówienie na cmentarzu przy ul. Denkowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święcie Wojska Polskiego. Mówił w
Ostrowskie obchody wyjątkowych świąt
W kalendarzu 15 sierpnia to bardzo wyjątkowy dzień, w którym celebrujemy trzy ważne dla Polaków święta. Rocznicę Bitwy Warszawskiej, która zmieniła losy historii nie tylko Polski, ale i Europy, Dzień
Narodowe Święto Niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim
Uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny celebrowaną w parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła rozpoczęły się w Ostrowcu Świętokrzyskim uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie uczestnicy przeszli ulicami miasta pod
Poznaliśmy laureatów plebiscytu „Uczeń Roku 2020/2021”
W środę 23 czerwca odbyła się trzydziesta już finałowa gala podsumowująca plebiscyt „Ucznia Roku” organizowanego wspólnie przez Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim i Gazetę Ostrowiecką. Patronem plebiscytu był prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego
Lipcowe uroczystości w Woli Grójeckiej i Ćmielowie
Przedstawiciele powiatu ostrowieckiego w osobach wicestarosty Andrzeja Jabłońskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Mariusza Pasternaka i członka zarządu powiatu Agnieszki Rogalińskiej, wzięli udział w uroczystościach 11 lipca poświęconych pamięci żołnierzy poległych w

