Konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”
18 maja 2022 1101 Views

Konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”

W Sali Biura Wystaw Artystycznych, pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, odbył się konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Sztuki.

Zaproszono do jego udziału dzieci sześcioletnie z ostrowieckich przedszkoli, które miały za zadanie przedstawić własną interpretację dowolnego dzieła sztuki. Spotkanie urozmaicał pokaz instrumentalny oraz „żywe obrazy” będące odwzorowaniem przez uczniów PSP nr 4 znanych dzieł Rembranta, Johannesa Vermeera oraz Józefa Pankiewicza.

Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, a współorganizatorem Biuro Wystaw Artystycznych.

W imieniu Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, do zebranych zwróciła się Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marta Woźnicka – Kuzdak.

W dzisiejszych czasach, w dobie cyfrowych technologii, wszyscy widzimy potrzebę kształtowania umysłów ścisłych. Pamiętajmy jednak o tym, co daje rozpęd naszej inwencji, czyli o nieznającej granic wyobraźni. Wraz z nią budzą się w nas nowe możliwości oraz pomysły znajdujące zastosowanie w życiu codziennym społeczności.

Nieograniczony zakres inspiracji i technik, jakimi mogą się posiłkować uczestnicy, daje dużą swobodę działania. To także motywacja do poszukiwania natchnienia w dziełach i nurtach artystycznych całego świata.

Przyznano dwie nagrody:

Nagrodę Publiczności otrzymały dzieci z Publicznego Przedszkola nr 19, grupa „Wiewiórki” za obraz „Słoneczniki”. W podziękowaniu dzieci otrzymały własne portrety naszkicowane przez panią  Karolinę Równy-Markiewicz.

Nagroda Jury została przyznana dzieciom z Publicznego przedszkola nr 12, grupa „Pszczółki” za obraz „Chłopiec z bocianem”. W jej ramach podarowano zwycięzcom Vouchery wstępu do galerii BWA, ufundowane przez dyrektora BWA Justynę Ładę.

Źródło: Urząd Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim

Previous Oficjalne obchody Dnia Strażaka
Next Ukradł kartę bankomatową i włamał się na konto

Może to Ci się spodoba

Poznaliśmy laureatów plebiscytu „Uczeń Roku 2020/2021”

W środę 23 czerwca odbyła się  trzydziesta już finałowa gala podsumowująca plebiscyt „Ucznia Roku” organizowanego wspólnie przez Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim i Gazetę Ostrowiecką. Patronem plebiscytu był prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

O partnerstwie i współpracy podczas Święta Wojska Polskiego

Prezydent Jarosław Górczyński w tym roku jako jedyny wygłosił okolicznościowe przemówienie na cmentarzu przy ul. Denkowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święcie Wojska Polskiego. Mówił w

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski z nagrodą „Grunt na medal”

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski została laureatem IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal” organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Nagrodę w Warszawie odebrał wiceprezydent Piotr Dasios. Ostrowiec Świętokrzyski został doceniony za Kompleks

Narodowe Święto Niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim

Uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny celebrowaną w parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła rozpoczęły się w Ostrowcu Świętokrzyskim uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie uczestnicy przeszli ulicami miasta pod

Lipcowe uroczystości w Woli Grójeckiej i Ćmielowie

Przedstawiciele powiatu ostrowieckiego w osobach wicestarosty Andrzeja Jabłońskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Mariusza Pasternaka i członka zarządu powiatu Agnieszki Rogalińskiej, wzięli udział w uroczystościach 11 lipca poświęconych pamięci żołnierzy poległych w 

Święty Mikołaj nie zapomniał o ostrowczanach

Nie w bryczce, nie w zaprzęgu, ale kabriolecie przyjechał do naszego, miasta nie kto inny, jak Święty Mikołaj. To był dzień pełen wrażeń, śmiechu i dobrej zabawy dla najmłodszych ostrowczan, którzy mieli tę