Konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”
18 maja 2022 1080 Views

Konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”

W Sali Biura Wystaw Artystycznych, pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, odbył się konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Sztuki.

Zaproszono do jego udziału dzieci sześcioletnie z ostrowieckich przedszkoli, które miały za zadanie przedstawić własną interpretację dowolnego dzieła sztuki. Spotkanie urozmaicał pokaz instrumentalny oraz „żywe obrazy” będące odwzorowaniem przez uczniów PSP nr 4 znanych dzieł Rembranta, Johannesa Vermeera oraz Józefa Pankiewicza.

Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, a współorganizatorem Biuro Wystaw Artystycznych.

W imieniu Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, do zebranych zwróciła się Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marta Woźnicka – Kuzdak.

W dzisiejszych czasach, w dobie cyfrowych technologii, wszyscy widzimy potrzebę kształtowania umysłów ścisłych. Pamiętajmy jednak o tym, co daje rozpęd naszej inwencji, czyli o nieznającej granic wyobraźni. Wraz z nią budzą się w nas nowe możliwości oraz pomysły znajdujące zastosowanie w życiu codziennym społeczności.

Nieograniczony zakres inspiracji i technik, jakimi mogą się posiłkować uczestnicy, daje dużą swobodę działania. To także motywacja do poszukiwania natchnienia w dziełach i nurtach artystycznych całego świata.

Przyznano dwie nagrody:

Nagrodę Publiczności otrzymały dzieci z Publicznego Przedszkola nr 19, grupa „Wiewiórki” za obraz „Słoneczniki”. W podziękowaniu dzieci otrzymały własne portrety naszkicowane przez panią  Karolinę Równy-Markiewicz.

Nagroda Jury została przyznana dzieciom z Publicznego przedszkola nr 12, grupa „Pszczółki” za obraz „Chłopiec z bocianem”. W jej ramach podarowano zwycięzcom Vouchery wstępu do galerii BWA, ufundowane przez dyrektora BWA Justynę Ładę.

Źródło: Urząd Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim

Previous Oficjalne obchody Dnia Strażaka
Next Ukradł kartę bankomatową i włamał się na konto

Może to Ci się spodoba

Święty Mikołaj nie zapomniał o ostrowczanach

Nie w bryczce, nie w zaprzęgu, ale kabriolecie przyjechał do naszego, miasta nie kto inny, jak Święty Mikołaj. To był dzień pełen wrażeń, śmiechu i dobrej zabawy dla najmłodszych ostrowczan, którzy mieli tę

Ostrowiecki festiwal kultury prehistorycznej i antycznej. Krzemień, żelazo i bursztyn

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim we współpracy z Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego organizuje w dniach 14-15 sierpnia na terenie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki wydarzenie pn. Ostrowiecki Festiwal Kultury Prehistorycznej i Antycznej. Krzemień,

Oficjalne obchody Dnia Strażaka

W imieniu Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w oficjalnych obchodach Dnia Strażaka oraz 30 – lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej, udział wziął Wiceprezydent Miasta Piotr Dasios. Uroczystości miały miejsce w jednostce Komendy Powiatowej Państwowej

Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika

Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na

Narodowe Święto Niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim

Uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny celebrowaną w parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła rozpoczęły się w Ostrowcu Świętokrzyskim uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie uczestnicy przeszli ulicami miasta pod

Pozytywna energia, dobra muzyka i świetna zabawa. Tak upłynęły Dni Ostrowca 2021

Tegoroczne Dni Ostrowca upłynęły pod znakiem dobrej muzyki, zabaw oraz prezentacji miejskich spółek i jednostek. Spragnieni wspólnej zabawy mieszkańcy chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji oraz tłumnie bawili się na przygotowanych koncertach, a pogoda