Dzielnicowi uratowali życie 35-latka
19 lipca 2021 471 Views

Dzielnicowi uratowali życie 35-latka

St. sierż. Marcin Bis – dzielnicowy z ostrowieckiej komendy, w czasie wolnym od służby otrzymał niecodzienny telefon od jednego z mieszkańców. Z rozmowy wynikało, że 35-latek chce targnąć się na własne życie. Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnie przeprowadzonej akcji mężczyzna został uratowany.

W miniony piątek, kilka minut po godzinie 19:00 na telefon st. sierż. Marcina Bisa – dzielnicowego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, który w tym czasie znajdował się w domu po zakończonej służbie zadzwonił mężczyzna. Rozmówca oświadczył, iż chce targnąć się na własne życie. Dzielnicowy niezwłocznie o całej sytuacji powiadomił dyżurnego ostrowieckiej jednostki, a następnie pozostając cały czas w kontakcie z 35-latkiem starał się ustalić miejsce jego pobytu. Mężczyzna oświadczył, że ucieknie jeśli zobaczy oznakowany radiowóz. Dzielnicowy prywatnym pojazdem pojechał do Ostrowca Św., gdzie dołączył do niego kolejny funkcjonariusz (również już po służbie). Wspólnie rozpoczęli poszukiwania, udali się w rejon, gdzie mógł znajdować się mężczyzna. Po niedługim czasie stróże prawa odnaleźli desperata. Policjanci nakłonili go aby wsiadł do samochodu, powiadomili dyżurnego, który skierował do nich wsparcie. Finalnie mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Dzięki dobremu rozpoznaniu rewiru służbowego, szybkiej i profesjonalnej akcji przeprowadzonej przez st. sierż. Marcina Bisa oraz mł. asp. Roberta Wiącka nie doszło do tragedii.

Źródło: Komenda miejska Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim

Previous Lipcowe uroczystości w Woli Grójeckiej i Ćmielowie
Next Uwaga na fałszywe banknoty

Może to Ci się spodoba

Pijany z dożywotnim zakazem prowadzenia

Wczoraj, późnym wieczorem policjanci z ostrowieckiej komendy podjęli interwencję wobec 51-latka. Mężczyzna kierował pojazdem marki Chrysler mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w toku prowadzonych czynności wyszło na

Kierował pomimo cofnięcia uprawnień

W minioną niedzielę policjanci z ostrowieckiej drogówki ujawnili kierującego, który pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania, poruszał się po drodze publicznej. Ponadto mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Teraz 36-latkowi z

Posiadał ponad trzy i pół kilograma narkotyków

W miniony piątek funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspierani przez kryminalnych z Ostrowca Świętokrzyskiego zadali kolejny, bolesny cios w narkotykową przestępczość. Stróże prawa zabezpieczyli ponad trzy i pół

Szczęśliwy finał poszukiwań

Niespełna godzina wystarczyła funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim na odnalezienie mężczyzny, któremu groziło niebezpieczeństwo. Z relacji zgłaszającego wynikało, że 29-latek wyszedł z domu, rodzina obawiała się, że

Uwaga na fałszywe banknoty

W okresie ostatnich kilku dniu na terenie powiatu ostrowieckiego zostało ujawnione trzy banknoty o nominale 500 złotych, noszące cechy falsyfikatu. Podczas sprawdzenia i porównania ich z oryginałem, łatwo odróżnić, który

36-latka odpowie za kradzież

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali 36-letnią kobietę. Ostrowczanka podejrzana jest o wielokrotne dokonanie kradzieży w jednym z sieciowych marketów na