Czas wigilijnych spotkań
W ostatnich dniach przedstawiciele władz samorządowych wzięli udział w wielu spotkaniach wigilijnych. Prezydent miasta Jarosław Górczyński wziął udział m.in. w wigilii z kombatantami z regionu naszego miasta, a także odwiedził szkoły, Rady Osiedla organizacje i stowarzyszenia. Kulminacją tych spotkań była Wigilia na Rynku Miasta gdzie razem ze starostą Marzeną Dębniak i Księdzem Prałatem Janem Sarwą złożył życzenia mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego.
Nie zapominajmy w tej przedświątecznej krzątaninie, że zbliżający się czas Bożego Narodzenia jest zarezerwowany dla nas i dla naszych najbliższych – mówił prezydent Jarosław Górczyński. Chciałbym, abyśmy przy wigilijnym stole spojrzeli nieco wstecz, ale też pomyśli o teraźniejszości i przygotowali się na dobrą przyszłość. Życzę, aby nadchodzący rok 2022 był lepszy, a do naszego życia wróciła normalność i nie dotykała nas pandemia. Cieszmy się z drobnostek dnia codziennego i dzielmy się miłością i dobrocią, bo to zawsze wraca.
Wigilia na Rynku była ostatnim dniem trwającego kiermaszu świątecznego, podczas którego mieszkańcy Ostrowca mogli nabyć upominki świąteczne, a także w zamian za elektrośmieci dostać żywe drzewko.
Szczegółowa relacja i zdjęcia ze wszystkich wydarzeń kiermaszu świątecznego na stronach Miejskiego Centrum Kultury (www.mck.ostrowiec.pl oraz https://www.facebook.com/KulturaOstrowiec/) które było organizatorem kiermaszu.
Źródło: Urząd Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim
Może to Ci się spodoba
Internauci czytają coraz więcej książek
Od stycznia do końca września 2016 roku w mediach społecznościowych pojawiło się 58 tys. deklaracji o trwających, planowanych lub przeczytanych książkach. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2014 roku
Oficjalne obchody Dnia Strażaka
W imieniu Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w oficjalnych obchodach Dnia Strażaka oraz 30 – lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej, udział wziął Wiceprezydent Miasta Piotr Dasios. Uroczystości miały miejsce w jednostce Komendy Powiatowej Państwowej
Lipcowe uroczystości w Woli Grójeckiej i Ćmielowie
Przedstawiciele powiatu ostrowieckiego w osobach wicestarosty Andrzeja Jabłońskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Mariusza Pasternaka i członka zarządu powiatu Agnieszki Rogalińskiej, wzięli udział w uroczystościach 11 lipca poświęconych pamięci żołnierzy poległych w
O partnerstwie i współpracy podczas Święta Wojska Polskiego
Prezydent Jarosław Górczyński w tym roku jako jedyny wygłosił okolicznościowe przemówienie na cmentarzu przy ul. Denkowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święcie Wojska Polskiego. Mówił w
Konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”
W Sali Biura Wystaw Artystycznych, pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, odbył się konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Sztuki. Zaproszono do jego udziału dzieci sześcioletnie z ostrowieckich przedszkoli,
W hołdzie bohaterom Warszawy
1 sierpnia br. w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego główne uroczystości rozpoczęła Msza św. w kolegiacie św. Michała Archanioła w intencji Ojczyzny i uczestników walk powstańczych z udziałem wicestarosty Andrzeja

