Czas wigilijnych spotkań
W ostatnich dniach przedstawiciele władz samorządowych wzięli udział w wielu spotkaniach wigilijnych. Prezydent miasta Jarosław Górczyński wziął udział m.in. w wigilii z kombatantami z regionu naszego miasta, a także odwiedził szkoły, Rady Osiedla organizacje i stowarzyszenia. Kulminacją tych spotkań była Wigilia na Rynku Miasta gdzie razem ze starostą Marzeną Dębniak i Księdzem Prałatem Janem Sarwą złożył życzenia mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego.
Nie zapominajmy w tej przedświątecznej krzątaninie, że zbliżający się czas Bożego Narodzenia jest zarezerwowany dla nas i dla naszych najbliższych – mówił prezydent Jarosław Górczyński. Chciałbym, abyśmy przy wigilijnym stole spojrzeli nieco wstecz, ale też pomyśli o teraźniejszości i przygotowali się na dobrą przyszłość. Życzę, aby nadchodzący rok 2022 był lepszy, a do naszego życia wróciła normalność i nie dotykała nas pandemia. Cieszmy się z drobnostek dnia codziennego i dzielmy się miłością i dobrocią, bo to zawsze wraca.
Wigilia na Rynku była ostatnim dniem trwającego kiermaszu świątecznego, podczas którego mieszkańcy Ostrowca mogli nabyć upominki świąteczne, a także w zamian za elektrośmieci dostać żywe drzewko.
Szczegółowa relacja i zdjęcia ze wszystkich wydarzeń kiermaszu świątecznego na stronach Miejskiego Centrum Kultury (www.mck.ostrowiec.pl oraz https://www.facebook.com/KulturaOstrowiec/) które było organizatorem kiermaszu.
Źródło: Urząd Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim
Może to Ci się spodoba
Święty Mikołaj nie zapomniał o ostrowczanach
Nie w bryczce, nie w zaprzęgu, ale kabriolecie przyjechał do naszego, miasta nie kto inny, jak Święty Mikołaj. To był dzień pełen wrażeń, śmiechu i dobrej zabawy dla najmłodszych ostrowczan, którzy mieli tę
Wystawa „Salonowe zwierzaki – dzikie historie”
W Ostrowiecki Browarze Kultury miał miejsce wernisaż wystawy prac młodszych uczestników warsztatów Pracowni Rzeźby i Ceramiki oraz Sekcji Plastycznej MCK pod tytułem „Salonowe zwierzaki – dzikie historie”. Prezentowane prace przedstawiały formy zwierzęce,
Poznaliśmy laureatów plebiscytu „Uczeń Roku 2020/2021”
W środę 23 czerwca odbyła się trzydziesta już finałowa gala podsumowująca plebiscyt „Ucznia Roku” organizowanego wspólnie przez Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim i Gazetę Ostrowiecką. Patronem plebiscytu był prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego
O partnerstwie i współpracy podczas Święta Wojska Polskiego
Prezydent Jarosław Górczyński w tym roku jako jedyny wygłosił okolicznościowe przemówienie na cmentarzu przy ul. Denkowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święcie Wojska Polskiego. Mówił w
40 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce
Spektaklem młodzieży szkolnej w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły się obchody 40. Rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. Ostrowiec Świętokrzyski był jedynym miastem na terenie ówczesnego województwa kieleckiego, w którym, w proteście
Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstał hotel dla rodzin małych pacjentów
Na krakowskim Prokocimiu wybudowano pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Z nowoczesnego hotelu liczącego 20 pokoi będą mogli bezpłatnie korzystać rodzice i opiekunowie pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt pozwoli zapewnić młodym

