Czas wigilijnych spotkań
W ostatnich dniach przedstawiciele władz samorządowych wzięli udział w wielu spotkaniach wigilijnych. Prezydent miasta Jarosław Górczyński wziął udział m.in. w wigilii z kombatantami z regionu naszego miasta, a także odwiedził szkoły, Rady Osiedla organizacje i stowarzyszenia. Kulminacją tych spotkań była Wigilia na Rynku Miasta gdzie razem ze starostą Marzeną Dębniak i Księdzem Prałatem Janem Sarwą złożył życzenia mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego.
Nie zapominajmy w tej przedświątecznej krzątaninie, że zbliżający się czas Bożego Narodzenia jest zarezerwowany dla nas i dla naszych najbliższych – mówił prezydent Jarosław Górczyński. Chciałbym, abyśmy przy wigilijnym stole spojrzeli nieco wstecz, ale też pomyśli o teraźniejszości i przygotowali się na dobrą przyszłość. Życzę, aby nadchodzący rok 2022 był lepszy, a do naszego życia wróciła normalność i nie dotykała nas pandemia. Cieszmy się z drobnostek dnia codziennego i dzielmy się miłością i dobrocią, bo to zawsze wraca.
Wigilia na Rynku była ostatnim dniem trwającego kiermaszu świątecznego, podczas którego mieszkańcy Ostrowca mogli nabyć upominki świąteczne, a także w zamian za elektrośmieci dostać żywe drzewko.
Szczegółowa relacja i zdjęcia ze wszystkich wydarzeń kiermaszu świątecznego na stronach Miejskiego Centrum Kultury (www.mck.ostrowiec.pl oraz https://www.facebook.com/KulturaOstrowiec/) które było organizatorem kiermaszu.
Źródło: Urząd Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim
Może to Ci się spodoba
Poznaliśmy laureatów plebiscytu „Uczeń Roku 2020/2021”
W środę 23 czerwca odbyła się trzydziesta już finałowa gala podsumowująca plebiscyt „Ucznia Roku” organizowanego wspólnie przez Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim i Gazetę Ostrowiecką. Patronem plebiscytu był prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego
Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin oraz Dnia Rodzicielstwa Zastępczego
W sobotę Ostrowiecki Rynek zapełnił się mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy przybyli na Piknik Rodzinny zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z Dyrektor Joanną Pikus na czele. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta
W 21 szkołach ruszył projekt Małopolska Chmura Edukacji
Program Małopolskiej Chmury Edukacyjnej ma umożliwić uczniom kontakt z uczelnią, zmniejszyć wykluczenie edukacyjne poza dużymi miastami i zainteresować kierunkami studiów zgodnymi ze specjalizacją regionu. W pilotażu bierze udział 21 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Zdaniem ekspertów
Konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”
W Sali Biura Wystaw Artystycznych, pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, odbył się konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Sztuki. Zaproszono do jego udziału dzieci sześcioletnie z ostrowieckich przedszkoli,
Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika
Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na
Ostrowiecki festiwal kultury prehistorycznej i antycznej. Krzemień, żelazo i bursztyn
Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim we współpracy z Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego organizuje w dniach 14-15 sierpnia na terenie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki wydarzenie pn. Ostrowiecki Festiwal Kultury Prehistorycznej i Antycznej. Krzemień,

