Czas wigilijnych spotkań

Czas wigilijnych spotkań

W ostatnich dniach przedstawiciele władz samorządowych wzięli udział w wielu spotkaniach wigilijnych. Prezydent miasta Jarosław Górczyński wziął udział m.in. w wigilii z kombatantami z regionu naszego miasta, a także odwiedził szkoły, Rady Osiedla organizacje i stowarzyszenia. Kulminacją tych spotkań była Wigilia na Rynku Miasta gdzie razem ze starostą Marzeną Dębniak i Księdzem Prałatem Janem Sarwą złożył życzenia mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego.

Nie zapominajmy w tej przedświątecznej krzątaninie, że zbliżający się czas Bożego  Narodzenia jest zarezerwowany dla nas i dla naszych najbliższych – mówił prezydent Jarosław Górczyński. Chciałbym, abyśmy przy wigilijnym stole spojrzeli nieco wstecz, ale też pomyśli o teraźniejszości i przygotowali się na dobrą przyszłość. Życzę, aby nadchodzący rok 2022 był lepszy, a do naszego życia wróciła normalność i nie dotykała nas pandemia. Cieszmy się z drobnostek dnia codziennego i dzielmy się miłością i dobrocią, bo to zawsze wraca.

Wigilia na Rynku była ostatnim dniem trwającego kiermaszu świątecznego, podczas którego mieszkańcy Ostrowca mogli nabyć upominki świąteczne, a także w zamian za elektrośmieci dostać żywe drzewko.

Szczegółowa relacja i zdjęcia ze wszystkich wydarzeń kiermaszu świątecznego na stronach Miejskiego Centrum Kultury (www.mck.ostrowiec.pl oraz https://www.facebook.com/KulturaOstrowiec/) które było organizatorem kiermaszu.

Źródło: Urząd Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim

Previous 40 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce
Next Ostrowiec Świętokrzyski nie oszczędza na edukacji-darmowe certyfikaty językowe dla uczniów szkół podstawowych

Może to Ci się spodoba

Internauci czytają coraz więcej książek

Od stycznia do końca września 2016 roku w mediach społecznościowych pojawiło się 58 tys. deklaracji o trwających, planowanych lub przeczytanych książkach. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2014 roku

Oficjalne obchody Dnia Strażaka

W imieniu Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w oficjalnych obchodach Dnia Strażaka oraz 30 – lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej, udział wziął Wiceprezydent Miasta Piotr Dasios. Uroczystości miały miejsce w jednostce Komendy Powiatowej Państwowej

Lipcowe uroczystości w Woli Grójeckiej i Ćmielowie

Przedstawiciele powiatu ostrowieckiego w osobach wicestarosty Andrzeja Jabłońskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Mariusza Pasternaka i członka zarządu powiatu Agnieszki Rogalińskiej, wzięli udział w uroczystościach 11 lipca poświęconych pamięci żołnierzy poległych w 

O partnerstwie i współpracy podczas Święta Wojska Polskiego

Prezydent Jarosław Górczyński w tym roku jako jedyny wygłosił okolicznościowe przemówienie na cmentarzu przy ul. Denkowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święcie Wojska Polskiego. Mówił w

Konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”

W Sali Biura Wystaw Artystycznych, pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, odbył się konkurs plastyczny „Sztuka wyobraźni”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Sztuki. Zaproszono do jego udziału dzieci sześcioletnie z ostrowieckich przedszkoli,

W hołdzie bohaterom Warszawy

1 sierpnia br. w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego główne uroczystości rozpoczęła Msza św. w kolegiacie św. Michała Archanioła w intencji Ojczyzny i uczestników walk powstańczych z udziałem wicestarosty Andrzeja