Lokalna współpraca Ostrowca Świętokrzyskiego i Kunowa owocuje
W tym tygodniu Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński oraz Burmistrz Kunowa Lech Łodej podpisali dokument uszczegóławiający Porozumienie Międzygminne w sprawie przyjęcia przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski zadania organizacji publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Kunów.
Przypomnijmy, że w 2020 roku między Gminą Ostrowiec Świętokrzyski a Gminą Kunów zawarto porozumienie na mocy, którego zostały przywrócone kursy autobusów miejskich na linii Ostrowiec Świętokrzyski- Kunów. Do dyspozycji mieszkańców gminy Kunów, będą uruchomione trzy linie nr 11, 12 i specjalny kurs tzw. szkolony, który dowozi uczniów do szkół. Stanowić to będzie bardzo duże udogodnienie dla osób, które przemieszczają się do pracy, a także szkół. Porozumienie zawarte zostało na okres dwóch lat a plan przewozów do Gminy Kunów na 2022 rok obejmuje 43 696 wozokilometrów. Identyczne porozumienie zostało zawarte również z Gminą Ćmielów.
– W obszarze komunikacji podjęliśmy pierwsze kroki dobrej współpracy i to nie koniec- zapowiada Prezydent Jarosław Górczyński
Warto podkreślić, że sukcesywnie w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywać się będzie wymiana taboru na bardziej komfortowy, bezpieczniejszy, a co najważniejsze ekologiczny. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski bowiem zakupiła już 6 autobusów hybrydowych, 9 autobusów niskoemisyjnych ponadto obecnie rozstrzygany jest przetarg na zakup 8 autobusów elektrycznych. Zakup nowego taboru odbywa się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020na realizację projektu: „Ekologiczny Transport Miejski w Ostrowcu Swiętokrzyskim etap I i II” oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Ekologiczny Transport Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim etap III”.
Źródło: Urząd Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim
Może to Ci się spodoba
Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta
Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska. 8 marca
„Handel ludźmi”
W ramach realizacji „Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018”, w miesiącu maju b.r., policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadziły w Galicyjskim Centrum Integracji Społecznej
Ostrowiec Świętokrzyski liderem Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Pólnocy
Porozumienie stanowi kontynuację o współpracy 17 gmin, które podjęły decyzję o przystąpieniu do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy. Przypomnijmy, że wzajemna współpraca została oficjalnie zapoczątkowana zawarciem Porozumienia międzygminnego w dniu 24 maja 2021
Mądry Polak po szkodzie – wiesz, że on Cię uratuje, ale wciąż go nie masz? To błąd!
W ostatnich latach zwiększa się zainteresowanie kierowców wciąż zmieniającymi się przepisami prawa drogowego. Pojawiają się kolejne zaostrzenia, aby jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych. Czy dzięki
Budowa łącznika ulic Furmańskiej i L. Chrzanowskiego zbliża się do finału
Do końca zbliżają się prace nad budową łącznika ulic Furmańskiej i Chrzanowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. To obecnie przedsięwzięcie drogowe o najwyższym budżecie powstające w naszym mieście. Inwestycja zamyka się kwotą blisko 17 mln. zł.
Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”
4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

