Ostrowiecki festiwal kultury prehistorycznej i antycznej. Krzemień, żelazo i bursztyn
Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim we współpracy z Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego organizuje w dniach 14-15 sierpnia na terenie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki wydarzenie pn. Ostrowiecki Festiwal Kultury Prehistorycznej i Antycznej. Krzemień, Żelazo i Bursztyn.
W ramach wydarzenia odbędą się liczne warsztaty i ekspozycje, a także koncert muzyki etnicznej zespołu Spiritual Seasons z Ukrainy, widowiskowe prezentacje grupy Familia Gladiatoria Taurus z Czech oraz Bursztynowy Fire Show.
Festiwalowi goście będą mogli spotkać ponad 100 osób zajmujących się rekonstrukcją różnych okresów, reprezentujących stowarzyszenia, fundacje i grupy z kraju, ale też z zagranicy np.: „Rydno”, „Terra Celtica”, „Projekt Carrodunum”, „Pro Antica”, „Manufaktura Zielonych”, „Terra Operta”, „Legio XXI Rapax”, „Harjis”, „Terra Ferrata”, „Masłomęckie Stowarzyszenie Wioska Gotów” czy „Familia Gladiatoria Taurus”.
Z pewnością, obok zapowiedzianych i ustalonych punktów programu, będzie można po nich spodziewać się także happeningów, które spowodują, że sierpniowe spotkanie z kulturą prehistoryczną i antyczną w Krzemionkach będzie wydarzeniem pamiętnym.
Źródło: Urząd Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim
Może to Ci się spodoba
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski z nagrodą „Grunt na medal”
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski została laureatem IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal” organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Nagrodę w Warszawie odebrał wiceprezydent Piotr Dasios. Ostrowiec Świętokrzyski został doceniony za Kompleks
W 21 szkołach ruszył projekt Małopolska Chmura Edukacji
Program Małopolskiej Chmury Edukacyjnej ma umożliwić uczniom kontakt z uczelnią, zmniejszyć wykluczenie edukacyjne poza dużymi miastami i zainteresować kierunkami studiów zgodnymi ze specjalizacją regionu. W pilotażu bierze udział 21 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Zdaniem ekspertów
Narodowe Święto Niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim
Uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny celebrowaną w parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła rozpoczęły się w Ostrowcu Świętokrzyskim uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie uczestnicy przeszli ulicami miasta pod
Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika
Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na
Czas wigilijnych spotkań
W ostatnich dniach przedstawiciele władz samorządowych wzięli udział w wielu spotkaniach wigilijnych. Prezydent miasta Jarosław Górczyński wziął udział m.in. w wigilii z kombatantami z regionu naszego miasta, a także odwiedził szkoły, Rady Osiedla organizacje i stowarzyszenia.
Oficjalne obchody Dnia Strażaka
W imieniu Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w oficjalnych obchodach Dnia Strażaka oraz 30 – lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej, udział wziął Wiceprezydent Miasta Piotr Dasios. Uroczystości miały miejsce w jednostce Komendy Powiatowej Państwowej

