Krakowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo pieszych
28 lutego i 1 marca br. policjanci Komisariatu Policji I w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami krakowskiej Straży Miejskiej prowadzili akcję pod kryptonimem „Rogatka”. Była ona prowadzona w rejonie Starego Miasta, w ramach działań krakowskiej policji „Bezpieczny Pieszy”. Zaplanowano je w oparciu o analizę, sugestie radnych oraz mieszkańców. Celem działań było w szczególności egzekwowanie przepisów związanych z poruszaniem się w strefie ograniczonego ruchu oraz eliminowanie zachowań mających negatywny wpływ na bezpieczeństwo pieszych.
W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 311 wykroczeń, nałożyli 172 mandaty karne, zatrzymali także dwóch sprawców przestępstw.
Podobne działania będą realizowane w przyszłości. Odbędą się również we współpracy z innymi służbami.
Może to Ci się spodoba
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
Wczoraj przypadała 226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często
Małopolscy policjanci zabezpieczyli kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy i zapobiegli bójce kiboli
31 marca br na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana znajdującym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisły Kraków oraz Lecha Poznań. Tego rodzaju
Lokalna współpraca Ostrowca Świętokrzyskiego i Kunowa owocuje
W tym tygodniu Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński oraz Burmistrz Kunowa Lech Łodej podpisali dokument uszczegóławiający Porozumienie Międzygminne w sprawie przyjęcia przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski zadania organizacji publicznego transportu zbiorowego na
Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”
4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana
Kradł w firmie, w której był szefem
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.
Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!
1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że

