100 – lecie stowarzyszeniowej branży hutniczej w Ostrowcu Świętokrzyskim
Od ponad 100 lat ostrowiecka stowarzyszeniowa branża hutnicza odgrywa znaczącą rolę w życiu Ostrowca. Członkowie działających w ciągu minionego stulecia organizacji, których kontynuatorem jest ostrowieckie koło Stowarzyszenia Inżynierów Techników Przemysłu Hutniczego, z dużym zaangażowaniem dbają o rozwój lokalnego przemysłu, a także o zachowanie i promocję dorobku oraz spuścizny przemysłu metalurgicznego.
Uroczystości jubileuszowe stały się dobrym momentem do podsumowań działalności ostrowieckiego koła, a także do podziękowań osobom wspierającym jego działalność oraz lokalny przemysł hutniczy.
Jedną z osób, która została odznaczona pamiątkowym medalem jest prezydent miasta Jarosław Górczyński. Były prezes ostrowieckiego koła Pan Andrzej Sidowski wspólnie z obecnie piastującą to stanowisko prezes Panią Marta Jałochą podziękowali za wieloaspektowe wsparcie i zrozumienie branży borykającej się z wieloma wyzwaniami stawianymi przez światową gospodarkę. Podkreślili również udział obecnego prezydenta Jarosława Górczyńskiego, jako posła na Sejm RP, w procesie zatrzymania karuzeli odwróconego VAT-u w branży wyrobów hutniczych.
– Dziękuję serdecznie za przyznane wyróżnienie, które jest docenieniem mojej pracy. Ale nie może być inaczej. Ostrowiec i huta oraz przemysł metalurgiczny to jedno. Dzięki niej powstało i wokół niej rozwijało się nasze miasto na wszystkich płaszczyznach – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Branża hutnicza nadała charakter i unikalne piękno naszej małej Ojczyźnie. Ja również dziękuję wszystkim osobom zatrudnionym w firmach i spółkach hutniczych za ich pracę, codzienną sumienność oraz wkład w budowanie wizerunku i promocję Ostrowca Świętokrzyskiego.
Źródło: Urząd Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim
Może to Ci się spodoba
Małopolscy policjanci promują konkurs „Odblaskowa Szkoła” na naradach dla dyrektorów szkół podstawowych
W poniedziałek 28 sierpnia br. w kinie Kijów w Krakowie odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa małopolskiego, organizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci
Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles
Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do
Kompostownik ogrodowy: jak założyć kompostownik w ogrodzie?
W trakcie prac w ogrodzie powstaje duża ilość odpadów organicznych: trawa, skrawki gałęzi, kora itp. Niektórzy wrzucają to wszystko do pobliskiego wąwozu lub spalają. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że wszystkie te
Kolejne oszustwo „metodą na wnuczka”. Małopolska Policja przestrzega i apeluje o ostrożność
W ostatnim okresie czasu w Krakowie jak i na terenie Małopolski doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy tzw. „metodą na wnuczka” modyfikowaną przez sprawców pod różne legendy (np. „na syna/córkę”,
Monitorowanie drogowego przewozu towarów
14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w
Środowiskowy Dom Samopomocy „Przystań” oraz Zespół Szkół Specjalnych przechodzą gruntowny remont
Trwa modernizacja Domu Samopomocy ”Przystań” na ulicy Iłżeckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, w którym też swoją siedzibę ma Zespół Szkół Specjalnych. Remont jest realizowany w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej i zwiększenie udziału OZE w budynkach

