100 – lecie stowarzyszeniowej branży hutniczej w Ostrowcu Świętokrzyskim
Od ponad 100 lat ostrowiecka stowarzyszeniowa branża hutnicza odgrywa znaczącą rolę w życiu Ostrowca. Członkowie działających w ciągu minionego stulecia organizacji, których kontynuatorem jest ostrowieckie koło Stowarzyszenia Inżynierów Techników Przemysłu Hutniczego, z dużym zaangażowaniem dbają o rozwój lokalnego przemysłu, a także o zachowanie i promocję dorobku oraz spuścizny przemysłu metalurgicznego.
Uroczystości jubileuszowe stały się dobrym momentem do podsumowań działalności ostrowieckiego koła, a także do podziękowań osobom wspierającym jego działalność oraz lokalny przemysł hutniczy.
Jedną z osób, która została odznaczona pamiątkowym medalem jest prezydent miasta Jarosław Górczyński. Były prezes ostrowieckiego koła Pan Andrzej Sidowski wspólnie z obecnie piastującą to stanowisko prezes Panią Marta Jałochą podziękowali za wieloaspektowe wsparcie i zrozumienie branży borykającej się z wieloma wyzwaniami stawianymi przez światową gospodarkę. Podkreślili również udział obecnego prezydenta Jarosława Górczyńskiego, jako posła na Sejm RP, w procesie zatrzymania karuzeli odwróconego VAT-u w branży wyrobów hutniczych.
– Dziękuję serdecznie za przyznane wyróżnienie, które jest docenieniem mojej pracy. Ale nie może być inaczej. Ostrowiec i huta oraz przemysł metalurgiczny to jedno. Dzięki niej powstało i wokół niej rozwijało się nasze miasto na wszystkich płaszczyznach – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Branża hutnicza nadała charakter i unikalne piękno naszej małej Ojczyźnie. Ja również dziękuję wszystkim osobom zatrudnionym w firmach i spółkach hutniczych za ich pracę, codzienną sumienność oraz wkład w budowanie wizerunku i promocję Ostrowca Świętokrzyskiego.
Źródło: Urząd Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim
Może to Ci się spodoba
Szkolenie dotyczące Ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów
W środę 19 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie przygotowujące funkcjonariuszy Policji i służby Celno – Skarbowej do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach ustawy
Święto krakowskich policjantek, policjantów i pracowników
Dzisiaj (20 lipca br.) w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Przybyli na nią m. in. pełniący obowiązku Komendanta Wojewódzkiego
Sukces małopolskich policyjnych biegaczy
Podczas XV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji małopolscy policyjni biegacze stanęli
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
Wczoraj przypadała 226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często
39-letni sprawca śmiertelnego potrącenia pieszej, który uciekł z miejsca wypadku, został zatrzymany w pościgu przez policjantów OPP w Krakowie
Wczoraj, około godz.17:30 na ul. Potrzask w Krakowie doszło do wypadku śmiertelnego w którym zginęła piesza. Jak ustalili policjanci, 39-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra w pewnym momencie utracił
Msza Święta w intencji Hutników i Strażaków oraz ich rodzin
Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński obecny był na uroczystej Mszy Świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, odprawionej w intencji Hutników i Strażaków oraz ich rodzin. Po zakończeniu nabożeństwa, które odprawił proboszcz parafii ks. kan. dr

