100 – lecie stowarzyszeniowej branży hutniczej w Ostrowcu Świętokrzyskim

100 – lecie stowarzyszeniowej branży hutniczej w Ostrowcu Świętokrzyskim

Od ponad 100 lat ostrowiecka stowarzyszeniowa branża hutnicza odgrywa znaczącą rolę w życiu Ostrowca. Członkowie działających w ciągu minionego stulecia organizacji, których kontynuatorem jest ostrowieckie koło Stowarzyszenia Inżynierów Techników Przemysłu Hutniczego, z dużym zaangażowaniem dbają o rozwój lokalnego przemysłu, a także o zachowanie i promocję dorobku oraz spuścizny przemysłu metalurgicznego.

Uroczystości jubileuszowe stały się dobrym momentem do podsumowań działalności ostrowieckiego koła, a także do podziękowań osobom wspierającym jego działalność oraz lokalny przemysł hutniczy.

Jedną z osób, która została odznaczona pamiątkowym medalem jest prezydent miasta Jarosław Górczyński. Były prezes ostrowieckiego koła Pan Andrzej Sidowski wspólnie z obecnie piastującą to stanowisko prezes Panią Marta Jałochą podziękowali za wieloaspektowe wsparcie i zrozumienie branży borykającej się z wieloma wyzwaniami stawianymi przez światową gospodarkę. Podkreślili również udział obecnego prezydenta Jarosława Górczyńskiego, jako posła na Sejm RP, w procesie zatrzymania karuzeli odwróconego VAT-u w branży wyrobów hutniczych.

– Dziękuję serdecznie za przyznane wyróżnienie, które jest docenieniem mojej pracy. Ale nie może być inaczej. Ostrowiec i huta oraz przemysł metalurgiczny to jedno. Dzięki niej powstało i wokół niej rozwijało się nasze miasto na wszystkich płaszczyznach – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Branża hutnicza nadała charakter i unikalne piękno naszej małej Ojczyźnie. Ja również dziękuję wszystkim osobom zatrudnionym w firmach i spółkach hutniczych za ich pracę, codzienną sumienność oraz wkład w budowanie wizerunku i promocję Ostrowca Świętokrzyskiego.

Źródło: Urząd Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim

Previous Ostrowiec Świętokrzyski liderem Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Pólnocy
Next Odpowie za kradzież w markecie

Może to Ci się spodoba

Porozumienie Akademii Górniczo- Hutniczej i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Tadeusz Słomka oraz Komendant Miejski Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak podpisali dzisiaj porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na

Uczniowie wrócili wreszcie do ostrowieckich szkół

Uroczystsza inauguracja nowego roku szkolnego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się w PSP nr 5. Uczniów klas 1 – 3 tej placówki przywitał gospodarz miasta prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Po ponad rocznej przerwie

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej otwarta w Krakowie

W krakowskim szpitalu im. Ludwika Rydygiera otwarta została nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Ma zapewnić szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę onkologiczną. Zainstalowany tomograf komputerowy jest też bezpieczniejszy dla zdrowia pacjentów, wykorzystuje

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

Działania Policji drogowej „BUS” i „TRUCK”

W czwartek 16 lutego 2017r. małopolska Policja drogowa na terenie całego województwa przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych. Szczególna uwaga zwracana była na sposób wykonywania zorganizowanego

Ostrowiec Świętokrzyski nie oszczędza na edukacji-darmowe certyfikaty językowe dla uczniów szkół podstawowych

Inwestowanie w edukację to inwestowanie w przyszłość, z tego założenia wychodzą ostrowieckie władze, które wierzą w głęboki sens takiego działania. Doskonałym, przykładem jest finansowanie z budżetu miejskiego certyfikatów z języka angielskiego uczniom ostrowieckich szkół. W tym roku