100 – lecie stowarzyszeniowej branży hutniczej w Ostrowcu Świętokrzyskim
Od ponad 100 lat ostrowiecka stowarzyszeniowa branża hutnicza odgrywa znaczącą rolę w życiu Ostrowca. Członkowie działających w ciągu minionego stulecia organizacji, których kontynuatorem jest ostrowieckie koło Stowarzyszenia Inżynierów Techników Przemysłu Hutniczego, z dużym zaangażowaniem dbają o rozwój lokalnego przemysłu, a także o zachowanie i promocję dorobku oraz spuścizny przemysłu metalurgicznego.
Uroczystości jubileuszowe stały się dobrym momentem do podsumowań działalności ostrowieckiego koła, a także do podziękowań osobom wspierającym jego działalność oraz lokalny przemysł hutniczy.
Jedną z osób, która została odznaczona pamiątkowym medalem jest prezydent miasta Jarosław Górczyński. Były prezes ostrowieckiego koła Pan Andrzej Sidowski wspólnie z obecnie piastującą to stanowisko prezes Panią Marta Jałochą podziękowali za wieloaspektowe wsparcie i zrozumienie branży borykającej się z wieloma wyzwaniami stawianymi przez światową gospodarkę. Podkreślili również udział obecnego prezydenta Jarosława Górczyńskiego, jako posła na Sejm RP, w procesie zatrzymania karuzeli odwróconego VAT-u w branży wyrobów hutniczych.
– Dziękuję serdecznie za przyznane wyróżnienie, które jest docenieniem mojej pracy. Ale nie może być inaczej. Ostrowiec i huta oraz przemysł metalurgiczny to jedno. Dzięki niej powstało i wokół niej rozwijało się nasze miasto na wszystkich płaszczyznach – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Branża hutnicza nadała charakter i unikalne piękno naszej małej Ojczyźnie. Ja również dziękuję wszystkim osobom zatrudnionym w firmach i spółkach hutniczych za ich pracę, codzienną sumienność oraz wkład w budowanie wizerunku i promocję Ostrowca Świętokrzyskiego.
Źródło: Urząd Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim
Może to Ci się spodoba
Jak zrobić oczko wodne z wodospadem?
Wykonanie oczka wodnego z wodospadem własnymi rękami jest dość łatwe – potrzebujesz tylko trzech głównych elementów: zbiornika magazynowego, pompy i zasilacza. A nawet najmniejszy wodospad, umiejętnie wpisany w krajobraz letniego
Święto Policji w KPP w Krakowie
Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.
Po latach pracy na rzecz ostrowczan zasłużona emerytura
W miesiącu grudniu z dwóch gminnych jednostek Zakładu Usług Miejskich oraz Miejskiego Zakładu Komunikacji odeszły na emeryturę 2 pracownice. Wyjątkowo pracowite oraz koleżeńskie, zdaniem współpracowników panie, zakończyły długo trwającą karierę zawodową. Pani
Policjanci edukują amatorów białego szaleństwa
Policjanci z sądeckiej komendy w dniu 26 stycznia2017 r. na stokach w Cieniawie i Kamiannej, edukowali amatorów białego szaleństwa. W ramach kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” rozdawali narciarzom i
Powiat ostrowiecki – strażacy usuwają błoto z jezdni
5 sierpnia w godzinach nocnych strażacy w miejscowości Świrna w wyniku opadów deszczu usuwali błoto z drogi powiatowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali zamuloną po wcześniejszych opadach deszczu
„Bieg Tropem Wilczym” z udziałem strażaków
Prawie 300 osób stanęło na starcie w kolejnej edycji „Biegu Tropem Wilczym”, który odbył się na w dniu 15 sierpnia 2021 r w Ostrowcu Św. Jego organizatorem od początku jest

